Choď na obsah Choď na menu
 


zabíjanie zvierat kvôli kožuchom

29. 9. 2010

image_001.jpg_1541400878.jpg Je to príšerné.  Ako toto niekto môže urobiť. Zvieratká nie sú chované predsa kvôli kožuchom. Ovečky by sa mali strihať a môžu sa s toho robiť kožušiny ale napr mačky, medvede, psi a iné zvieratá?  Tak to nie je. To je týranie. Veľa zvierat bolo takto zabitých len kvôli hlúpostiam. Jak chodím von vidím jak ľudia nosia rôzne kabáty, kožuchy a iné veci so zvierat.  

 

Je to pekné a na dotyk veľmi hebké ale keby to nebolo zo zvierat tak v pohode. Ale je to kožuch z kórejského psa.  Ľudia sú tak bezcitný. Zabijú zvieratko a nemajú výčitky svedomia. A takto to ide ďalej a viac a viac zvierat musí kvôli tomuto zomierať. Najprv ľudia zabíjajú zvieratká pre mäso, potom ich týrajú a teraz toto. Niektorí ľudia zoderú so zvieratka kožu zaživa, no niektorí majú aspoň trochu citu a to zvieratko dopredu zabijú. Tak či tak je to hrozné a treba s tím niečo robiť.  Keď  si kúpite tento kožuch tak podporujete tu organizáciu a tak sa musí čoraz viac a viac zabíjať. Veď nie je toho utrpenia až príliš? Prečo im človek proste nedá pokoj.


Lov kožušinových zvierat

 

 

Obrázok Lov je najstaršou metódou získavania kožušín. Vynáleze čeľusťových pascí sa stal jedným z najkrutejších. Pasce sú kladené vo voľnej prírode na odľahlých miestach na zvieracích chodníkoch. Väčšina pascí je skonštruovaná tak, že sa po došliapnutí zvieraťa na terčík v pasci čeľuste prudko zaklapnú a obeť zovrú. Mnohé typy pascí majú čeľuste s ozubením, ktoré zvieratám znemožňuje vyslobodiť sa z pascí. Chyteným zvieratám tak okrem bolestivého zovretia spôsobujú hlboké zranenia. Drobné hlodavce, malé šelmy, alebo vtáky bývajú často chytené za krk, alebo v strede tela, čo pre ne znamená pri sile pružiny nepredstaviteľné utrpenie. Inštinkt rozkazuje chyteným zvieratám bojovať a snažiť sa uniknúť, hlavne u matiek to vedie k odhryznutiu končatín. Zvieratá, ktorým sa z pascí podarí uniknúť však čoskoro umierajú na infekciu, alebo vykrvácanie. Väčšina obetí sa však stáva korisťou lovcov, ktorí ich surovo dobijú, alebo na nich stoja, kým ich neudusia.Usmrcovanie kožušinových zvierat

 Keď príde čas a kožuch zvieraťa je "zrelý" a vhodný pre spracovanie na "kvalitný ľudský kožuch" dochádza k usmrcovaniu chovaných zvierat (nie tých chytaných vo voľnej prírode, ale chovaných v kožušinových farmách). Metódy zabíjania sú rovnako drastické, ako samotný chov. Pri usmrcovaní platí jediné pravidlo: nepoškodiť kožušinu. Zabíjajú sa lámaním väzov, škrtením, jedom v potrave či injekčnej striekačke, elektrickým prúdom- zvieraťu je vsunutá jedna elektróda do papuľky a druhá do konečníku, alebo výfukovými, či inými jedovatými plynmi. Sú to kožušinové popravy, kedy sú po tisíckach masakrované celé chovy. Niektoré neodborne použité metódy usmrtenia zviera len omráčia, takže sú potom sťahované zaživa.

Lov tuleňov

ObrázokJednou z najstrašnejších metód získavania kožušín je lov tuleních mláďat. Mláďatám zostáva biely kožúšok len behom prvého mesiaca života, a preto ich musia lovci zabíjať behom krátkej doby v čo najväčšom množstve. Keďže tulene nepovažujú človeka za nepriateľa, vychádzajú mu v ústrety a ich mláďatá sú potom ubité tyčou s ostrím hrotom, ale utlčené o kusy ľadu. Lovci z nich stiahnu kožušinu a krvavé telo odhodia. Zostane po nich trpiaca tulenia matka, ktorá nedokáže svoje mláďa brániť. Obetavé boje členov Greenpeace dokázali znížiť odbyt tuleních kožušín a EU vydala zákaz dovozu tuleních kožušín, no lov samozrejme pokračuje!

 

 

 

Obrázok 

Každoročne zomrú kvôli kožušinám 2 milióny psov a mačiek. Sú zabíjané kvôli kabátom, klobúkom, golfovým a pracovným rukaviciam, ozdobným doplnkom, automobilovému čaúneniu, ortopedickým pomôckam, vložkám do topánok a pod. Na jeden kožuch sa spotrebuje 10 dospelých psov a samozrejme viac, pokiaľ ide o šteňatá a mačky. Spotrebitelia väčšinou nevedia, čo kupujú.

Spôsoby zabíjania týchto zvierat sú nesmierne kruté. Psi a mačky sú zabíjané obesením, pomalým udusením, tlčením, často sú stiahnuté zaživa, dôležité je len to, aby stiahnutá koža bola neporušená. Súčasťou obchodnej siete je množstvo zabíjačov, priekupníkov, predajcov, bitúnky je veľmi ťažké nájsť.

 

 

 

PRESTAŇTE KUPOVAŤ KOŽUCHY A  RADŠEJ SA PRIDAJTE K TÝM KTORÍ ZVIERATKÁ MAJÚ RADI A NEDOVOLIA ABY SA NIEČO TAKÉ NAĎALEJ ROBILO. NAJVIAC MA HNEVÁ TO, ŽE POLICAJTI S TÍM NECHCÚ NIČ ROBIŤ. NA ICH MIESTE BY SOM NIEČO TAKÉ UŽ V ŽIVOTE NEDOVOLILA A ZAKÁZALA BY SOM TO PO ZBYTOK TOHTO SVETA!!!!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

tato tema ma az do vcera

(truhlik, 6. 2. 2011 7:29)

prilis nezaujimala. vcera som si povedal, ze spravim manzelke radost - vravim pod ideme si vybrat nejaky kozusok. a sli sme. prideme do kozusnictva - a tam kozuchov od vymaslu sveta. bol tam jeden kozuch - vyzeral ako pokrcena latka. pytam sa predavacky ze z coho to je - lebo to vyzera nejako divno. a ona na to ze to je z nenarodenych jahniat - ktore sa vyberaju z matky pred narodenim! grc!
a potom sme este vyberali a vyberali - a nakoniec si manzelka vybrala krasny kozusok. umely. :-)

Re: tato tema ma az do vcera

(aelem, 25. 4. 2018 9:29)

Haha, ked ste to kupili v tom istom obchode, tak ste podporili aj predaj tych zivych kozuchov. Gratulujem :))

inzerat

(dedakovic, 9. 11. 2012 19:13)

kupim medvediu kozu a aj v kusoch.

Re: inzerat

(...., 23. 6. 2013 17:19)

debil

Re: inzerat

(sa7855, 30. 6. 2017 15:41)

ty si d (E-B_I-l) či čo?To komu pišeš ti hlupy,,čo?!Si riadne drzy skonči v hrozy a strachu! Sceleho srdca ti prajem:nekonečnu nervozitu,aby sa ti ludia vysmievali a aby si skončil v odpadkoch!!!

Re: Re: inzerat

(aelem, 25. 4. 2018 9:26)

Vsetko, co si priala tomu, na ktoreho si reagovala, teraz prajem ja tebe. Bum!

Si sa pohoršila!!!!!!

(Nicolka, 25. 5. 2017 15:35)

To čo je za vetu ľudia majú aspoň trochu citu a zviera zabijú ?! Uvedomujete čo si napísala ty špina tyranska.Ost. hovoríš sú taký beCitni ale teraz si sa prezradila. Ty totiž patriš medzi nich.

song

(Ivík, 9. 1. 2017 15:59)

ako sa vola ta pesnička vo videu

ludia su blazny

(EKO BULDOCEK FILDO, 28. 5. 2016 20:20)

Niektory z vas si iste kupuju krvaky kde blazni stahuju z koze svoje obeti . Takimto ludom hovorime blazny . Lenze vacsina z vas nosi kozuchy , stahovane zo zvierat . Niekedy stiahnu z koze zive zvieratko . VED TO ZVIERA PLATI ZIVOTOM . fuj je mi z toho zle . NECH ZHORITE V PEKLE NOSITELIA KOZUCHOV

ludia su blazny

(EKO BULDOCEK FILDO, 28. 5. 2016 20:20)

Niektory z vas si iste kupuju krvaky kde blazni stahuju z koze svoje obeti . Takimto ludom hovorime blazny . Lenze vacsina z vas nosi kozuchy , stahovane zo zvierat . Niekedy stiahnu z koze zive zvieratko . VED TO ZVIERA PLATI ZIVOTOM . fuj je mi z toho zle . NECH ZHORITE V PEKLE NOSITELIA KOZUCHOV

Tvoja stránka sa mi velmi paci, bud na nu hrdá. Som proti týmto hlúpostiam, ktorymi privadzaju ludia svet do sialenstva.

(Adam P., 13. 5. 2015 14:33)

http://www.animalsplays4ever.estranky.sk/

(Talker real things, 27. 2. 2014 15:47)

http://www.animalsplays4ever.estranky.sk/ -> org , ktorá tomu pomáha.

I zvířata mají právo žít..!

(Klárka Koláčková, 3. 9. 2013 18:11)

Lidi si neuvědomují že zvířata mají stejné právo na život jako oni..! (kolikrát i větší) nechápu jak jim tohle mohou dělat. Já osobně zvířata miluju víc než lidi.. ! Protože jsou upřímnější než oni a jsou s vámi i v dobách kdy máte chuť všechno vzdát.. Třeba moje fenka Sárinka mě už kolikrát postavila na nohy jedním pohledem. :) Mají v sobě skryté kouzlo o které byli někteří lidé ochuzeni.

ochrana

(sara, 8. 6. 2011 16:21)

som ochranarka zvierat a nebojte sa my ochranary urobime cokolvek aby sme tie zvieratka ochranili a ja sama sa raz postaram aby im pytliaci dali pokoj NAVZDY!!!!!

Re: ochrana

(mnmnmnmn, 23. 6. 2013 17:21)

konečne sa mi ulavilo

neviem

(llllll, 23. 6. 2013 17:20)

neviem prečo toto všetko robiaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kožuchy

(Michela Valiová, 11. 5. 2012 16:38)

Ja si nikdy na seba neoblečiem KOžUCH!!!!!!!!!!!!! FUJ....CHUĎATKA TIE ZVIERATÁAAAAAAAAA

BIO

(BIO, 19. 2. 2012 20:32)

MUSíš BYť úžASNý čLOVEK, KEĎ STRáCAš čAS ROBENíM TEJTO STRáNKY (MYSLíM TO DOBRE :)

BIO

(BIO, 19. 2. 2012 20:31)

Rúbanie lesov je nevratný proces. Je to najvážnejší zásah do lesného prostredia. Prirodzený les sa nedá ničím nahradiť. Napriek uvedenému sa v ťažbe pokračuje a stále sa zvyšuje. Pri súčastnom tempe spolu zo zamorením ovzdušia môžu lesy úplne zmiznúť z povrchu Zeme už za 50 až 90 rokov. Stav prinajmenej alarmujúci. Stromy, ktoré rastú stovky rokov sa ako papier použijú za 3 dni. Nepriateľmi lesov je ďalej odpadové hospodárstvo - ročne v Európe vyhodíme 5 t na obyvateľa, to má za následok ubudnutie 2000 - 3000 ha lesa!!! Prosím vás v mene Božiom, vezmite si to k srdcu a vyvráťte niektore tvrdenia, šetrite papierom, vodou, elektrinou, teda všetkého z mierou!!! Prosím!!!

súhlasím

(natalia, 26. 1. 2012 9:11)

je to strašne a hlavne ked som čítala o tuleních mladatách