Choď na obsah Choď na menu
 


Zchránil opičku dosť netradičným spôsobom.

Určite väčšina z vás miluje zvieratá, a vedeli by ste aj nejakému zvieraťu zachrániť život?? A to dosť nechutním spôsobom?

To nedávno jeden človek urobil. Čínske médiá pred niekoľkými dňami zverejnili správu zo zoologickej záhrady, v ktorej píšu, že opatrovateľ Zhang Bangsheng zachránil život mláďaťu opice skutočne netradičným spôsobom. Celú hodinu jej lízal zadok, aby zo seba vylúčila arašidy. 

opicka_oci.jpgAko sa do opičky tie oriešky dostali je prosté. Samozrejme ako v každej inej Zoo, aj v tejto je prísny zákaz kŕmenia zvierat  ale tento zákaz návštevníci  pravdepodobne porušili. Do misky nasypali oriešky a keďže pička je ešte príliš malá  a nemá zuby, všetko to zhltla. Opatrovatelia v zoo sa zľakli, že nebude schopná potravu spracovať ani vylúčiť. Rozhodli sa preto okamžite konať a dostať arašidy z jej tela von skôr, ako bude neskoro. tarý známy spôsob, ako prinútiť opicu k vylučovaniu, je natierať jej zadoček teplou vodou. Svojským spôsobom však k úlohe pristúpil vystrašený opatrovateľ Zhang Bangsheng, ktorý opičkin zadok olizoval vlastnými slinami vyše hodiny, kým sa misia konečne podarila. 3-mesačné mláďa bolo totiž príliš mladé na akúkoľvek medicínu a tak vraj nemali inú možnosť, ako ho zachrániť. Opička žije a Zhang je hrdinom. Milujeme šťastné konce.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vidíte

(veronika, 21. 6. 2013 10:03)

ľudia dokážu pomôcť keď chcú :)