Choď na obsah Choď na menu
 


zabíjanie zvierat kvôli kožuchom

29. 9. 2010

image_001.jpg_1541400878.jpg Je to príšerné.  Ako toto niekto môže urobiť. Zvieratká nie sú chované predsa kvôli kožuchom. Ovečky by sa mali strihať a môžu sa s toho robiť kožušiny ale napr mačky, medvede, psi a iné zvieratá?  Tak to nie je. To je týranie. Veľa zvierat bolo takto zabitých len kvôli hlúpostiam. Jak chodím von vidím jak ľudia nosia rôzne kabáty, kožuchy a iné veci so zvierat.  

 

Je to pekné a na dotyk veľmi hebké ale keby to nebolo zo zvierat tak v pohode. Ale je to kožuch z kórejského psa.  Ľudia sú tak bezcitný. Zabijú zvieratko a nemajú výčitky svedomia. A takto to ide ďalej a viac a viac zvierat musí kvôli tomuto zomierať. Najprv ľudia zabíjajú zvieratká pre mäso, potom ich týrajú a teraz toto. Niektorí ľudia zoderú so zvieratka kožu zaživa, no niektorí majú aspoň trochu citu a to zvieratko dopredu zabijú. Tak či tak je to hrozné a treba s tím niečo robiť.  Keď  si kúpite tento kožuch tak podporujete tu organizáciu a tak sa musí čoraz viac a viac zabíjať. Veď nie je toho utrpenia až príliš? Prečo im človek proste nedá pokoj.


Lov kožušinových zvierat

 

 

Obrázok Lov je najstaršou metódou získavania kožušín. Vynáleze čeľusťových pascí sa stal jedným z najkrutejších. Pasce sú kladené vo voľnej prírode na odľahlých miestach na zvieracích chodníkoch. Väčšina pascí je skonštruovaná tak, že sa po došliapnutí zvieraťa na terčík v pasci čeľuste prudko zaklapnú a obeť zovrú. Mnohé typy pascí majú čeľuste s ozubením, ktoré zvieratám znemožňuje vyslobodiť sa z pascí. Chyteným zvieratám tak okrem bolestivého zovretia spôsobujú hlboké zranenia. Drobné hlodavce, malé šelmy, alebo vtáky bývajú často chytené za krk, alebo v strede tela, čo pre ne znamená pri sile pružiny nepredstaviteľné utrpenie. Inštinkt rozkazuje chyteným zvieratám bojovať a snažiť sa uniknúť, hlavne u matiek to vedie k odhryznutiu končatín. Zvieratá, ktorým sa z pascí podarí uniknúť však čoskoro umierajú na infekciu, alebo vykrvácanie. Väčšina obetí sa však stáva korisťou lovcov, ktorí ich surovo dobijú, alebo na nich stoja, kým ich neudusia.Usmrcovanie kožušinových zvierat

 Keď príde čas a kožuch zvieraťa je "zrelý" a vhodný pre spracovanie na "kvalitný ľudský kožuch" dochádza k usmrcovaniu chovaných zvierat (nie tých chytaných vo voľnej prírode, ale chovaných v kožušinových farmách). Metódy zabíjania sú rovnako drastické, ako samotný chov. Pri usmrcovaní platí jediné pravidlo: nepoškodiť kožušinu. Zabíjajú sa lámaním väzov, škrtením, jedom v potrave či injekčnej striekačke, elektrickým prúdom- zvieraťu je vsunutá jedna elektróda do papuľky a druhá do konečníku, alebo výfukovými, či inými jedovatými plynmi. Sú to kožušinové popravy, kedy sú po tisíckach masakrované celé chovy. Niektoré neodborne použité metódy usmrtenia zviera len omráčia, takže sú potom sťahované zaživa.

Lov tuleňov

ObrázokJednou z najstrašnejších metód získavania kožušín je lov tuleních mláďat. Mláďatám zostáva biely kožúšok len behom prvého mesiaca života, a preto ich musia lovci zabíjať behom krátkej doby v čo najväčšom množstve. Keďže tulene nepovažujú človeka za nepriateľa, vychádzajú mu v ústrety a ich mláďatá sú potom ubité tyčou s ostrím hrotom, ale utlčené o kusy ľadu. Lovci z nich stiahnu kožušinu a krvavé telo odhodia. Zostane po nich trpiaca tulenia matka, ktorá nedokáže svoje mláďa brániť. Obetavé boje členov Greenpeace dokázali znížiť odbyt tuleních kožušín a EU vydala zákaz dovozu tuleních kožušín, no lov samozrejme pokračuje!

 

 

 

Obrázok 

Každoročne zomrú kvôli kožušinám 2 milióny psov a mačiek. Sú zabíjané kvôli kabátom, klobúkom, golfovým a pracovným rukaviciam, ozdobným doplnkom, automobilovému čaúneniu, ortopedickým pomôckam, vložkám do topánok a pod. Na jeden kožuch sa spotrebuje 10 dospelých psov a samozrejme viac, pokiaľ ide o šteňatá a mačky. Spotrebitelia väčšinou nevedia, čo kupujú.

Spôsoby zabíjania týchto zvierat sú nesmierne kruté. Psi a mačky sú zabíjané obesením, pomalým udusením, tlčením, často sú stiahnuté zaživa, dôležité je len to, aby stiahnutá koža bola neporušená. Súčasťou obchodnej siete je množstvo zabíjačov, priekupníkov, predajcov, bitúnky je veľmi ťažké nájsť.

 

 

 

PRESTAŇTE KUPOVAŤ KOŽUCHY A  RADŠEJ SA PRIDAJTE K TÝM KTORÍ ZVIERATKÁ MAJÚ RADI A NEDOVOLIA ABY SA NIEČO TAKÉ NAĎALEJ ROBILO. NAJVIAC MA HNEVÁ TO, ŽE POLICAJTI S TÍM NECHCÚ NIČ ROBIŤ. NA ICH MIESTE BY SOM NIEČO TAKÉ UŽ V ŽIVOTE NEDOVOLILA A ZAKÁZALA BY SOM TO PO ZBYTOK TOHTO SVETA!!!!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fakt?

(nepoviem, 17. 9. 2011 9:58)

a co tak napriklad neviem teraz ako sa to vola to ale skor stat de vidia psa a hned hoi zabiju alebop ako tie svie robia psie zapasy pes zoztrha jedneho psa a ked sa pobiju tak jeden umrie a ten co zvitazy tak toho aj tak zabiju!!!

boj proti tyraniu zvierat

(truhlik, 27. 8. 2011 22:28)

osobne si myslim, ze pokial bude trh na kozusiny zo zvierat, aj keby bola akakolvek restrikcia na lov a zabijanie zvierat - vzdy sa zvierata na kozusiny budu lovit a zabijat.
Ked ale nebude trh - zaujem zo strany ludi kupit si kozusiny zo zivych zvierat - pre lovcov nebude zaujimave tieto zvierata pre kozusiny lovit a zabijat. preto treba vplyvat hlavne na spotrebitelov.

Admin.

(Anna, 10. 7. 2011 14:20)

Ďakujeme za tvoj komentár Anička :). A máš pravdu, kupujú si kožuchy a to len kvôli tomu aby sa vychvalovali pred ľuďmi . :(

^|Anna|^

(^|Anna|^, 9. 7. 2011 20:36)

Zúrimi na tích ľudí čo robia také veci.Kupujú tie kožuchy aby sa mali čím chvástať pred ich "priateľmi" !!!!!!! >:-|

odpoved

(sara, 8. 6. 2011 19:23)

to som ja zase ta ochranarka budem vam odpovedat na vase otazky ak ich mate ale najprv odpoviem simke bohuzial uz sme sa pokusali zakazat tieto kozuchi ale nedovolili to ale mi stale bojujeme a budeme

zabijanie zvierat-NIE

(ivi777, 7. 6. 2011 18:57)

Ja si tiež myslím, že by týranie a zabíjanie zvierat
malo skončiť!!!
Však sú to živé tvory a zaslúžia si žiť...
..prečo by sme ich mali zabíjať, keď nám NIČ neurobili,
prečo by sme ich mali týrať keď nás majú radi.
Najhorším tvorom na tomto svete nie sú zvieratá, ale ČLOVEK!!!!!!!!!

pre Janu

(Administrátorka, 30. 5. 2011 15:43)

Nie, Avon netestuje na zvieratách. Je to dokázané, pretože neviem či poznáš organizáciu Peta...tak ona bojuje proti týraniu zvierat, testovaniu atď. A Peta chodí ku Avonu a kontroluje výrobky či niesu testované. A majú s nimi aj zmluvu takže na 99% Avon netestuje na zvieratkách a ani Oriflame. Ešte je kopu netestovaných kozmetických prípravkov ale tieto sú najznámejšie.

avon

(Jana, 28. 5. 2011 21:47)

Otvorte oči Avon testuje na zvieratách. Ved tie výrobky im vyrábajú rôzne spoločnosti a myslíte si že tie netestujú?

Chranme život

(Veronika, 20. 5. 2011 12:58)

Ľudia sa považujú za najvyššiu hodnotu v prírode, pretože máme niečo čo nemajú iné bytosti a to je práve rozum, ale čo z toho, keď ani ten nevieme využívať. Zvieratká sa chovajú morálnejšie ako my aj keď oni nevedia čo to morálka vôbec je. Ludia sa akurát etikou oháňajú akí sú morálni a neviem čo a pritom sa správajú ako bezcitné stroje. V 21. storočí si neviem vážiť už nič. Zvieratká sú bytosti, ktoré máme chrániť a nie zabíjať a ničiť. Oni cítia každú bolesť, tak ako aj my. Tí, ktorí im denno - denne ubližujú určite nečaká nič dobre. Božie mlyny melú pomaly, ale isto...

Žani

(Administrátorka, 3. 4. 2011 10:20)

Ale máš pravdu. Tulene, delfíny, velryby atď. zabíjať pre kožuchy a mäso potom medvede pre žlč. Tento svet je už nezastavitelný. Stále sa deje niečo horšie čo tým zvieratkám ubližuje. Aj ja chcem byť vegetariánka a určite budem ale teraz mám malé zdravotné problémi a nemôžem si vynechať mäso z môjho jedálničku ale buď si istá že keď to mäso jem tak sa mi priam hnusí pri pomyslení ako to zvieratko trpelo. Najradšej by som ja pozabíjala tých ľudí aby vedeli aké to je. Podľa mňa Žani si dobre urobila keď si sa stala vegetariánkou a dúfam že používaš aj netestovanú kozmetiku ako je Avon a Oriflame. Potom si fakt dobrí človek. Jeden zmála ktorí žije na tomto niekedy dosť hnusnom svete.

Truhlik

(Žani, 3. 4. 2011 9:48)

Ty si to nepochopila ani kôli mäsu sa zabíjať nesmie.Ja som vegetariánka a zviera by som nikdy nezjedla.Keby tak ľudí zabíjali aby sa nepremnožili.Čo by si na to povedala? Takých ľudí veľmi nemám rada ktorý neberú zviera seberovne.

netyrajte

(patricia hromjakova, 22. 3. 2011 11:53)

Zvieratka su tiež živé tvory.Nemali by sme ich zabíjať kvôli kozuchom.Skúste si vy odrezat kožu aké by to bolo.Ja sa vam cudujem ci vam neni lúto pozerat sa na ich smutne tvare.Prosim uz zvierata netyrajte je to smutne...!!!!!!!!!!!!

Truhlik

(Administrátorka, 9. 3. 2011 18:48)

Fuuuuuu. To sa mi odľahlo. Dobre že ste nekúpily od tých nenarodením jahniat a ani žiaden kožuch zo zvierat. Umelý je lepší. Veď si predstavte že vy sa ani nenarodíte a vašej mamičke rozparu brucho, vas vytiahnu a urobia zvás oblečenie. Určite to je hnusné a tak to vnímajú aj zvieratká, proste zabíjať kvôli mäsu ešte pochopím aby sa nepremnožili (aj keď dakedy to je prehnané) ale kvôli oblečeniu a kozmetike?. Na čo je to dobre...proste fuj.

Hroza

(Simka, 27. 1. 2011 15:10)

Presne tak, treba to definitivne zakazať...zabijanie zvierat kvoli oblečeniu ???
V AKOM SVETE TO ZIJEME?