Choď na obsah Choď na menu
 


STOP CIRKUSOM !!

 

 

Cirkus býva väčšinou zábava spojená s príjemným zážitkom vidieť naživo obyčajné alebo exotické zvieratá predvádzať rôzne triky a kúsky. Človek by sa však mal zamyslieť, aká je skrytá tvár cirkusov a v akých podmienkach je zviera trénované a ako je o neho postarané. Treba si uvedomiť, že pre zviera nie je prirodzené jazdiť na bicykloch, stáť na hlavách alebo skákať cez ohnivé kolesá. Tieto veci nepredvádzajú preto, že chcú, ale preto lebo sa boja ich neurobiť.Tréneri pri výcvikoch zvierat požívajú rôzne nástroje, ktoré spôsobujú zvieratám bolesť, v mnohých prípadoch ublíženie na zdraví a úrazy. Existujú svedectvá a rôzne dôkazy napr. natočené na videu, ktoré ukazujú kruté spôsoby zaobchádzania so slonmi-bitie a používanie elektrických šokov, šelmy sú vlečené ťažkými reťazami okolo krkov, udierané palicami, medvede bité dlhými tyčami atď.

Obrázok Počas predstavenia sú mnohé nástroje skryté za pekným povrchom- sú vyzdobené aby odľahčili svoj pravý význam. Sú im podávané aj rôzne drogy, počas predstavenia ubližovanie na citlivé miesta, prikladanie žeravých platní.Zvieratá sú udierané niekedy až do krvi, kým nevykonajú pri tréningu požadovaný trik. Ak ho správne vykonajú, vtedy dostanú za odmenu neveľké množstvo potravy a vody.Úspešné cirkusy cestujú nespočetne veľa kilometrov po krajinách takmer celý rok. Zvieratá sú uväznené v dobe dlhého transportu v úzkych priestoroch napr. stiesnených prívesných vozíkoch alebo klietkach kde je pre nich minimálny priestor pre pohyb v extrémne teplom alebo chladnom počasí. Nemajú priestor ani pre základné životné podmienky. Majú nedostatok jedla, pitia a veterinárnej starostlivosti. Pri niektorých prípadoch sa zvieratá doslova potkýnajú na vlastných výkaloch.
 

ObrázokNiektoré slony prežijú väčšinu svojho života spútané a väznené. Výskumy ukázali, že niektoré slony až 96 percent svojho života v reťaziach, levy a iné šelmy prežijú väčšinu v uzučkých klietkach, kde sú buď spárované, alebo je v klietke len jeden.Kvôli týmto spôsobom zaobchádzania dochádza počas predstavení aj k mnohým útokom zvierat na trénerov. Zvieratá sú napäté a pod tlakom čím sa prejaví aj ich agresia. Môže vzniknúť aj agresia voči divákom pretože zviera je prakticky naučené už od narodenia prechovávať strach a hnev voči človeku.

Obrázok Dôsledky výcviku zvieraťa prakticky prichádza o slobodu a vlastný život- sú nútené si pamätať a vykonávať len jednu vec- výkon v cirkuse- cirkusové zviera teda žije len pre svoje "číslo" na predstavení - zviera trpí tzv. stereotypom- pravidelné prechádzanie z miesta na miesto, pravidelný pohyb končatinou...-zvýšená agresia-zviera môže od stresu aj prestať prijímať potravu- neuróza. Našťastie v dnešnej dobe sa vyskytujú aj také cirkusy, ktoré nepotrebujú k svojim predstaveniam zvieratá. Vykonávajú ich len osoby ktoré si uvedomujú, čo vykonávajú a robia to dobrovoľne narozdiel od zvieraťa. Dokonca môžu prejaviť svoje kvality, napr. extrémnu ohybnosť alebo výbornú zručnosť. Cirkus nie je pre zvieratá- fyzicky a psychicky ich ruinuje. Preto radšej navštevujme cirkusy bez zvierat. Nenechajme sa predsa zabávať zvieratami, ktoré sú pre zábavu týrané. Zvieratám nepomôže divácke potešenie, ktoré ich viac deprimuje za silného hluku  a hlasitej hudby počas vystúpenia.

 ObrázokĽudia prosím nechoďte nikdy do cirkusov oni ich proste týrajú a ubližujú im !!! Keď im chcete aspoň trochu pomôcť tak tam nechoďte a zachránite aspoň nádherné stvorenia ktoré si nezaslúžia trpieť ! Ale žiť vo voľnej prírode !!! Kde sú viac potrebné než v nejakom blbom cirkuse kde im len ubližujú !!!!   

Obrázok Pozrite sa tieto nádherne zvieratka, toto si oni zaslúžia ??!! Ani náhodou, toto si nezaslúži ani človek a už vôbec zvieratká, ktoré nikomu nič neurobili ! A človek im len ubližuje a zabíja ich. Tie zvieratká nemôžu s tým nič robiť a tak to ďalej pokračuje ...

 

 

TAK EŠTE NIEČO K CIRKUSOM :

DETI ktoré TAM chodíte prosím už nikdy tam nevkročte len tak tým zvieratkám ubližujete to ako keby ste bili sloníky, levy, tigre, opičky a iné zvieratká !!!

 

Drezúra v cirkusoch prebieha metódou biča 

 

Obrázok Ten, kto chodí ako divák do cirkusu, podporuje týranie zvierat?

 

 

 

Stopercentne, som o tom presvedčená. Cirkusanti nehovoria pravdu, hoci tvrdia, že drezúra tam prebieha šetrným spôsobom, že zvieratá majú adekvátne priestory. Ide o nezmysel, tobôž u veľkých šeliem. Na to, aby zviera „skákalo" ako vy pískate, musia tie tigre, medvede, levy a tak ďalej, v istej životnej fáze vyslovene zlomiť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ano

(lulu, 23. 6. 2013 16:45)

to čo hovoríťe je pravda

ale preco

(veronika, 21. 6. 2013 9:41)

nikto si to nezaslúži a prečo to ľudia robia možno sú bezcitný a možno nie robia to pre peniaze alebo pre tradíciu keby štáty sprísnily potrebi pre zvieratá a uvedomili občanov čo sa to tam deje možno by sa to zlepšilo inač s tým ľudia bojujú iba na strankach ktore ty ludia ktory to robia nesleduju

cirkus?

(miška, 3. 4. 2013 15:11)

To je hrozné!
Do cirkusa nechodíme, už dávno som o tom totiž čítala.

(maj 19.3.2013

(cirkus? NIE, 19. 3. 2013 16:51)

To je hrozné. Chudák slon,tiger,medvede a ešte iné zvieratá čo vystupujú v cirkuse. Neviem ci ste to vedeli ale keď slona chcú naučiť stat na lopte alebo hocičo iné tak najprv ho zviažu za všetky nohy a nechajú ho tak 10 hodín. Cirkus je fakt hrozný. Stop už sa cirkus nesmie robiť!!!

STOP

(Ja, 2. 2. 2013 17:05)

<a href="http://www.glitterfy.com/"><img src="http://img41.glitterfy.com/13033/glitterfy3100419T825B81.gif" alt="Glitter Words" border=0 /></a><br /><a href="http://www.glitterfy.com/">[Glitterfy.com - *Glitter Words*]</a>

cirkus

(ja, 2. 2. 2013 17:06)

je to niečo skutočne strašné! bola som síce v cirkuse... ale neboli tam zvieratá- keby tam boli tam nevkročím

STOP TYRANU ZVIERAT !!!

(KATARINA, 5. 1. 2013 13:40)

Je to iba o tom ako tie zvieratá týrate . Chcete aby sa to malým deťom páčilo . Sama som ním a mám 8 rokov a je to niečo strašné ...

stop

(nikinka, 24. 11. 2012 11:12)

mate pravdu tie zvierata patria von do domova.