Choď na obsah Choď na menu
 


Pytliaci :(

15. 10. 2010

Pytliaci sú vrahovia, svine a obludy bez srdca keď robia to že zabíjajú nevinné tvory ktoré sú zvieratká a oni sa nevedia ani brániť pred pytliakmi ( obludami ) a už sú len odkázané na bolestivú smrť bez dôvodu . A oni ich zabíjajú len pre trofeje to je hnus !!!! Veď také krásne zvieratko umrie len kvôli hlave ktorú si dá niekto na stenu a pritom keby to zvieratko bolo vo voľnej prírode tam by bolo 10000000000- krát užitočnejšie než na stene.!!! A to je hnusné barbarstvo keď to takto robí len kvôli debilinam pre ktoré sa len týra, trpí a zabíja . Ja keby som videla pytliaka ako niečo také robí tak by som to nenechala tak hneď by som ho najradšej zabila ale nie som barbar ako on  ale už by si zviera nepozrel nikdy v živote ja by som mu odsekla hlavu a aby vedel aké to je keď ti niekto odsekne hlavu a dá si ju na stenu len tak pre parádu.Takáto vec čo oni robia je nezákonná vražda pre hlavu a kožuch či mäso ale na to nemám ani slov.

Veď sa pozrite sami :

Chudáčik zlatý !

Tú vám dávam príklady že čo robia pytliaci pre mňa osobne je to hrozne emotívne a bolestivé . Ja mám k pytliakom veľkú nenávisť ! :

Dvaja pytliaci zabili jeleňa, mäso si rozdelili

HANDLOVÁ. Z prečinu pytliactva obvinila polícia dvoch Handlovčanov vo veku 47 a 51 rokov. Ešte v pondelok (5.1.) priniesli do záhradkárskej osady Barbora zabitého jeleňa, kde ho odrali z kože a mäso si rozdelili. Hlavu aj s kožou potom v igelitovom vreci zaviezli na pole za mesto. Tamojšiemu poľovníckemu združeniu vznikla dosiaľ nevyčíslená škoda.

V súvislosti s pytliactvom v stredu (7.1.) urobili policajti v uvedenej záhradkárskej osade prehliadku záhradných chatiek. V jednej, ktorej majiteľom bol spomínaný 51-ročný, z pytliactva obvinený muž, objavili dve guľovnice, pušku s puškohľadom a 140 nábojov, ktoré mal v nelegálnej držbe. Je pravdepodobné, že jeleňa zastreli niektorou z týchto zbraní. Zbrane zašlú na ďalšie skúmanie do kriminalisticko-expertízneho ústavu.

Staršieho pytliaka obvinili zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a hrozí mu trest odňatia slobody až na osem rokov. Mladšieho môže súd za pytliactvo poslať do väzenia až na dva roky.

TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Hlaváčová.

Hrozná vec a to nieje ešte všetko :

TATRY: Pytliaci sú čoraz brutálnejší, svište kynožia samopalmi

BRATISLAVA, 29.09.2010., 21:35 | TV Markíza

Do nory im púšťajú tiež plyn, bezbranné zvieratá zomierajú niekedy aj dva dni.

Svišť

Svište zabíjajú kvôli masti, ilegálny obchod s ňou, je lukratívnym biznisom. 

Pytliaci v Tatranskom národnom parku pritvrdzujú. Čoraz šokujúcejším spôsobom zabíjajú vzácne svište. Strieľajú zo samopalov, do nory púšťajú plyn a bezbranné zvieratá nechávajú zaseknuté v rafinovaných pasciach. To všetko pre ilegálne obchodovanie so svišťou masťou.

Ochrancovia prírody po nájazdoch pytliakov nachádzajú rozkopané nory, ale aj slučky z drôtu, pazúre aj kúsky srsti. "Musia umierať vo veľkých bolestiach, možno deň aj dva," tvrdí jeden z ochrancov tatranskej prírody.

O tom, že pytliaci sú čoraz brutálnejší svedčí aj fakt, že na lovenie bezbrannej zveri používajú aj propánbutánové fľaše.

"Upchajú vetracie otvory v nore, pustia plyn a svišť je vlastne donútený vyliezť von. Chytia ho do vreca, alebo ho okamžite usmrtia," vysvetľujú muži z Tatier.

Pytliaci svišťov v Tatrách

Títo dvaja pytliaci sa dali na útek po tom, ako spozorovali ochrancov prírody. (Foto: TV Markíza)

Zabijaci svišťov podľa slov ochranárov neváhajú použiť aj samopaly, ktorými na zvieratá poľujú, pričom zo zbraní strieľajú rovno do nory. Zabrániť v likvidácii chránených zvierat chcú aj fotopascami, ktoré by pomohli pytliakov identifikovať.

Cieľom neľútostného kynoženia svišťov je získanie svištej masti, ktorou si ľudia liečia reumu, choré priedušky či srdce.

"Z jedného svišťa, teraz na jeseň, keď je vypasený, môžu vytopiť aj do dvoch litrov masti. Dve deci sa predáva za 40 eur," dodávajú ochrancovia prírody.

V Tatrách pytliaci zabíjajú svište čoraz brutálnejšie

Ochrancovia prírody v Tatrách nastražili techniku, fotopasce by mali pomôcť pytliakov odhaliť. (Foto: TV Markíza)

 

No hnus !!!!!!!!!!!!!!!!!! Chúďatká svište !!

 

Českí pytliaci zastrelili na Slovensku mláďatko medveďa!


11. 05. 2010 15:12

Dvojica Čechov mala v kufri auta čerstvo stiahnutú kožu z medvedieho mláďaťa a dva kusy čerstvého mäsa.

Malý pacient Smokey je už netrpezlivý, chôdzu naboso si chce vyskúšať na slobode. Autor: profimedia.sk
 

O veľkej smole môžu hovoriť dvaja českí občania, ktorých džíp Mitsubishi Outlander v pondelok popoludní na bývalom hraničnom priechode Lanžhot na diaľnici D2 zastavili českí colníci. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa juhomoravskej colnej správy Lada Temňáková, pri náhodnej kontrole colníci zistili, že ide o pytliakov, ktorí na Slovensku zastrelili asi ročné mláďa prísne chráneného medveďa hnedého.

Dvojicu, ktorá smerovala zo Slovenska do Česka, usvedčila čerstvo stiahnutá nasolená koža medvedieho mláďaťa a dva kusy čerstvého mäsa. Posádka auta nepredložila k tomuto nezvyklému tovaru žiadne doklady.

Výhovorke, že kožu spolu s ďalšou už preparovanou staršou trofejou dospelého medveďa dvojica kúpila v nemenovanej krčme na Slovensku a mäso nepochádza z medveďa, ale z diviaka, colníci neuverili. Pytliakov prezradili vo vozidle odložené guľovnice a poľovnícky odev.

Podľa colnej hovorkyne obom občanom Česka hrozí trestné stíhanie pre trestný čin neoprávneného nakladania s voľne chránenými živočíchmi. Ak k prípadu privolaná Českáprostredia potvrdí, že išlo o medveďa hnedého, ktorý podľa medzinárodnej inšpekcia životného dohody CITES patrí do najprísnejšie chránenej kategórie A, môžu byť pytliaci potrestaní až trojročným väzením. LEN 3 ROKY !!!??? ZA VRAŽDU NEVINNÉHO MEDVEDÍKA !!!???!!! HROZNÉ !

 

Vzácneho sokola rároha postrelili pytliaci brokovnicou

29. 12. 2009 10:34

Obetí vtáčej kriminality je čoraz viac. V Podunajských Biskupiciach našli pred Vianocami zraneného sokola, neschopného letu.

Röntgenový záber operenca s uviaznutým projektilom v oblasti kostrče. Vzácny sokol rároh bude vypustený najskôr o mesiac. Autor: dravce.sk
 

Röntgen ukázal, že dravec má v oblasti kostrče uviaznutý projektil z brokovej zbrane. Vzácny vták sa podrobil operácii a zotavovať sa bude ešte minimálne mesiac. „Napriek rehabilitácii sa stav sokolieho pacienta nezlepšil a tak bol podrobený opätovnej kontrole,“ informovala ornitologička Lucia Deutschová. Tá ukázala prítomnosť broku v tele dravca a veterinárny lekár pristúpil k operácii.

Ostáva iba dúfať, že sa úbohý operenec dokáže z následkov zranení pozviechať. Na území Slovenska v tomto roku evidovali hniezdenie iba 34 párov tohto celosvetovo ohrozeného druhu. Na dravé vtáky útočí mnoho ľudí úmyselne, často je dôvodom zisk z ich predaja.

Neznámy páchateľ sa dopustil trestného činu pytliactva a v prípade odhalenia mu hrozí basa až na desať rokov. Objasnenosť takýchto prípadov je však veľmi nízka. „Na zefektívnenie vyšetrovania sme zrealizovali sériu školení pre príslušníkov policajného zboru. Od roku 2006 prebieha medzinárodný slovensko-maďarský projekt, ktorého cieľom je ochrana sokola rároha v Karpatskej kotline,“ dodala Deutschová.

 

 

Pytliaci postrelili malého medveďa, museli ho utratiť!

Články z časopisov, novín a internetu.

 Pondelok 03. Nov 2008 23:48:40

HORNÉ VESTENICE - Pytliaci na hornej Nitre spôsobujú poľovníkom straty a samotnej zvery bolesť. V nedeľu na obed sa stal už druhý prípad, keď náhodný okoloidúci našiel postrelenú zver. Tentoraz išlo o mladého, ani nie dva roky starého medveďa.


Strelné rany mal na dvoch miestach. Jedna v chrbtici, druhá v čeľusti. Práve spôsob streľby nasvedčuje tomu, že medveďa niekto nepostrelil v sebaobrane. Muži, ktorí medveďa našli, do les okamžite zavolali políciu a veterinárneho lekára. Ten lesnému úradu odporučil dostrel medveďa.

„Jeho zranenia totiž neboli zlučiteľné z ďalším životom.“ Medveď bol ochrnutý na zadné končatiny a po lese sa plazil a kotúľal. Presne pred dvoma týždňami našli poľovníci v Seči rovnako postreleného jeleňa. Kvôli prestrelenej čeľusti nemohol jesť a piť, na následky čoho aj zomrel. Takto sa trápil približne desať dní. Podobne by sa pravdepodobne trápil aj tento medveď


Obrázok     Hrozný sú ty pytliaci veď sami vidíte !

 

Pytliactvo na ryby 

 

 

Na lov či držanie chránených druhov rýb alebo nezákonný lov – pytliactvo – sa vzťahujú prísne podmienky. Súdy ročne rozhodujú o takmer troch stovkách páchateľov. Napriek tomu sa kompetentným nedarí bojovať proti organizovanej forme, ktorá v slovenských horách a vodách napácha rozsiahle škody. Nebezpečných a ozbrojených zločincov, ktorí po usvedčení z pytliactva putovali za mreže, by ste spočítali na prstoch jednej ruky. Polícia pri ochrane životného prostredia navyše zápasí s nedostatkom kapacít a svedkov, ktorí sa často boja vypovedať. 

Odhaliť sa nepodarí všetko. V súčasnosti prokuratúra stíha asi 600 pytliakov ročne. Ministerstvo pôdohospodárstva však minulý rok po mohutnej petícii od tejto iniciatívy upustilo. Podľa vyšetrovateľa z Prezídia Policajného zboru SR Mária Kerna je v súčasnej legislatíve veľa dier, ktoré umožňujú mnohým pytliakom vyviaznuť bez trestnoprávneho postihu. Efektívny boj proti pytliakom v minulosti znemožnovala zastaraná legislatíva. Po jej novelizácii sa počet stíhaných zdesaťnásobil. „Skutková podstata trestného činu bola v Trestnom zákone od roku 1993. Zmenila sa novelou v roku 2001, ktorá na rozdiel od predchádzajúcej úpravy zjednodušila trestný postih pytliakov,“ tvrdí prokurátor Ladislav Hanniker. Nová právna úprava totiž vypustila kritérium škody vo výške päťnásobku minimálnej mzdy, čo bolo brzdou prenasledovania pytliactva najmä v oblasti rybárstva. Hodnota pytliacky ulovených rýb totiž málokedy presahovala pár stovák korún.

Policajti sú pri odhaľovaní pytliakov odkázaní na pomoc občanov.

Pytliactvo v krajoch:

 Kraj  Stíhaných  Odsúdených
     
  Bratislavský
 65  48
  Trnavský 
 72  53
  Trenčiansky  99  40
  Nitriansky
 91  80
  Žilinský
 41  24
  Banskobystrický
 49  33
  Prešovský
 63  50
  Košický
 132  11

(Zdroj: Generálna prokuratúra: údaje sú za rok 2003)

Čo hovorí zákon?

Trestného činu pytliactva sa dopúšťa osoba, ktorá neoprávnene zasiahne do výkonu práva poľovníctva alebo rybárstva.

Jeden až päť rokov hrozí pytliakovi, ak spácha tento čin ako člen organizovanej skupiny a spôsobí značnú škodu.

Kto loví zver a ryby v čase hájenia alebo zakázaným spôsobom, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky, peňažným trestom alebo prepadnutím veci.

Na šesť mesiacov až tri roky možno páchateľa odsúdiť vtedy, ak svojím činom spôsobí väčšiu škodu.

Na dva roky až osem rokov možno odsúdiť páchateľa, keď spácha škodu veľkého rozsahu.

Trestne stíhaní pytliaci:

Rok Stíhaných Obvinených
1998 46 41
1999 27 26
2000 34 28
2001 452 419
2002 594 520


Aké má právomoci rybárska stráž?

- kontrolovať osoby loviace v revíroch
- prezerať rybárske náradie, úlovky, plavidlá a nádrže na ryby
- obmedziť osobnú slobodu, zadržať páchateľa, zistiť jeho totožnosť a predviesť ho na policajný útvar
- prehľadať motorové vozidlo a obsah vakov i tašiek, ak je dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu, ďalej odňať úlovky, náradie i povolenie na lov rýb
- použiť donucovacie prostriedky, hmaty, chvaty, údery, kopy sebaobrany, slzotvorné prostriedky, obušok, putá a služobného psa 
- požadovať pomoc polície a každého občana, ktorý sa tak ocitá v rovnakej pozícii verejného činiteľa

 

Pytliak zabil osem jeleňov a diviaka

ROŽŇAVA. Osem kusov jelenej zveri a jedného diviaka ulovil neznámy páchateľ v poľovnom revíri v katastri Rožňavy. Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Demjanovičová, neoprávnene tým zasiahol do výkonu poľovníctva.

Zver ulovil bez povolenia a zakázaným spôsobom niekedy medzi 25. augustom a 6. septembrom. Spôsobil tým škodu najmenej 2 300 eur. Policajti začali trestné stíhanie za prečin pytliactva, za čo hrozí páchateľovi trest vo výške šesť mesiacov až tri roky.

 

Pytliaci vymenili brokovnice za kuše pre adrenalínovú zábavu


  Pytliaci používajú v českých lesoch čoraz častejšie kuše a luky. V Česku sa však môžu zvieratá strieľať len guľovnicou a brokovnicou. Ako informoval internetový portál iDNES.cz, pytliakom ...

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Pytliaci používajú v českých lesoch čoraz častejšie kuše a luky. V Česku sa však môžu zvieratá strieľať len guľovnicou a brokovnicou. Ako informoval internetový portál iDNES.cz, pytliakom však nejde len o úlovok. Často berú lov divo žijúcej zveri ako adrenalínovú zábavu a mŕtve zvieratá nechávajú v lese. Lesy pritom brázdia na štvorkolkách s ďalekohľadmi na nočné videnie. "Strieľajú len pre bezcitnú zábavu," uviedol hovorca Českomoravskej poľovníckej jednoty Jiří Šilha. I napriek tomu, že Šilha nemá dôkazy, v Ústeckom kraji je vraj "nový" spôsob lovu spojený s loveckou turistikou. "Hovorí sa predovšetkým o Nemcoch, ktorí k nám chodia loviť, pretože si myslia, že si tu môžu dovoliť čokoľvek," povedal.

Poľovníci síce neevidujú presné štatistiky prípadov pytliactva, ale zhodujú sa, že ich pribudlo. O love pytliakov s kušou sa mohli niektorí presvedčiť na vlastné oči. "Dnes si kupuje luk alebo kušu ktokoľvek," povedala konateľka poľovníckeho spolku z Liberca Věra Bouzková. Jeden z poľovníkov sa postavil pytliakovi s kušou tvárou tvár. Keď sa ho spýtal, čo robí s chladnou zbraňou v lese, obrátil ju proti nemu a povedal mu, aby sa staral o seba. "Bohužiaľ, poľovník nesmie použiť zbraň na svoju ochranu, takže som nemohol nič robiť a odišiel som," dodal. Poľovníci dokonca nemôžu pytliakov ani pokutovať, môžu im len dohovoriť, že pytliactvo je zakázané.

V Českej republike môžu poľovníci používať na lov zveri len guľovnice a brokovnice. Pre rôznu zver sú určené rôzne guľky, zviera totiž nemôže trpieť. Iné formy zbraní sú zakázané. Súčasní pytliaci sú moderne vybavení, používajú ďalekohľady na nočné videnie a zver naháňajú na štvorkolkách, ktoré sú v zime vybavené pásmi, pričom na zvieratá strieľajú za jazdy. Ako upozornil Šilha, streľba zo štvorkolky je nebezpečná pre zver, ale aj pre hubárov, ktorých môže guľka zasiahnuť. Nelegálne však lovia aj niektorí poľovníci. Vyplynulo to z nedávnej anonymnej ankety poľovníkov zo severných Čiech. Šesť percent z nich napríklad zastrelilo chráneného rysa, tretina pozná niekoho, kto ho ulovil.

 

Mladíkov obvinili z pytliactva, zastrelená srnka čakala mladé!


16. 02. 2010 10:46

Dvoch mladíkov, 16-ročného Filipa z obce Kráľovce (okr. Košice–okolie) a 22-ročného Jána z Košíc, obvinila polícia z pytliactva.

ilustračné foto Autor: anc
 

Obaja v pondelok podľa polície okolo obeda v poľovnom revíri v katastri obce Kráľovce dvoma výstrelmi usmrtili gravidnú srnku. Zviera potom stiahli z kože, rozporciovali a mäso a vnútornosti zabalili do vriec. Poľovníckemu združeniu spôsobili škodu 330 eur.

Agentúru SITA o tom dnes informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

 

Košická zoo prišla o daniela, zabil ho pytliak

| 15. októbra 2010  9:26
Neznámy pytliak zabil v košickej zoologickej záhrade samca daniela škvrnitého. Páchateľ preliezol plot, daniela zabil, odrezal mu hlavu a telo prikryl čečinou. "Zrejme sa chcel ešte vrátiť, s najväčšou pravdepodobnosťou mu išlo o trofej," povedal riaditeľ zoo Erich Kočner, ktorý už podal trestné oznámenie. Vedenie zoo sprísnilo aj bezpečnostné opatrenia.
Daniele v košickej zoo často chodili blízko k návštevníkom Po vyčíňaní neznámeho pytliaka sú teraz plaché.
Daniele v košickej zoo často chodili blízko k návštevníkom Po vyčíňaní neznámeho pytliaka sú teraz plaché.
 

Neznámy pytliak zabil v košickej zoologickej záhrade samca daniela škvrnitého. Páchateľ preliezol plot, daniela zabil, odrezal mu hlavu a telo prikryl čečinou. "Zrejme sa chcel ešte vrátiť, s najväčšou pravdepodobnosťou mu išlo o trofej," povedal riaditeľ zoo Erich Kočner, ktorý už podal trestné oznámenie. Vedenie zoo sprísnilo aj bezpečnostné opatrenia.

Vyšetrovateľ čin kvalifikoval ako poškodzovanie cudzej veci, za čo páchateľovi hrozí väzenie na jeden rok. O motíve sa dá zatiaľ len špekulovať. "Teoreticky môže zabíjať človek s psychopatickými rysmi a proagresívnymi tendenciami. V tomto prípade sa však domnievam, že išlo skôr o trofej," hovorí riaditeľka Psychosociálneho centra v Košiciach Miroslava Heráková.

Podľa výkonného riaditeľa Slovenského poľovníckeho zväzu Imricha Šubu ide o zvrhlý čin. "Trofej nie je predmetom obchodu, iba ak ide o výnimočný úlovok, ku ktorému sa viaže aj nejaký príbeh," povedal riaditeľ. Každá legálne ulovená trofej navyše musí byť ohodnotená a zapísaná v katalógu. Okrem toho akákoľvek zoo nie je poľovné územie.

Daniele, ktorých po včerajšku zostalo 41, majú v zhruba päťhektárovej zvernici podmienky ako v prírode. Pytliaci sa snažili uloviť daniele aj predtým, zamestnanci zoo viackrát našli oká, do ktorých sa mala zver chytiť.

 

Pytliaci uniesli tri kráľove deti. Odmena je tisíc eur

Andrej Barát, Pravda | 28. mája 2009  8:30
Traja operení princovia mali len týždeň, keď ich uniesli pytliaci. Rodičovský pár orla kráľovského, jedného z najohrozenejších dravcov, darmo nalietava do opusteného hniezda pri hraniciach s Českom. Zakaždým sa presviedča, či jeho deti naozaj zmizli. Orlíčatá zrejme teraz čaká osud cirkusovej opice.
Ľubomír Tomek objavil prázdne hniezdo orla kráľovského.
Ľubomír Tomek objavil prázdne hniezdo orla kráľovského.
 

Hniezdo si orly postavili len tento rok, po tom, čo sa presťahovali z Rakúska. Pokúšali sa ho ukryť do koruny stromu na pozemku farmára Ľubomíra Tomeka. Ten si všimol ako prvý, že s jeho vzácnymi susedmi čosi nie je v poriadku.

"V posledných dňoch som dospelé orly vôbec nevidel lietať. A to musia chodiť za mladými často, veď im treba každú chvíľu nosiť potravu," prezradil Tomek. K tomu sa pridala ďalšia podozrivá vec - blízko orlieho hniezda často parkovalo staršie biele auto s českou značkou.

Farmár Ľubomír Tomek o prázdnom hniezde orla kráľovského

Andrej Barát • 6,62 MB • zaznamenané: 27. 5. 2009

Keď prišiel farmár hniezdo skontrolovať, bolo pusté. Pod ním ušliapaná zem, viedla sem tiež cestička v tráve. Podľa ochranárov z Ochrany dravcov na Slovensku sú to dostatočné dôkazy toho, že tu niekto pytliačil. Prípadom sa už zaoberajú aj policajti. Sám Tomek sa na mladé tešil, svojmu dobytku pre istotu obmedzil prístup k orliemu stromu.

 

Pytliaci to pritom nemali ťažké. Orol kráľovský je veľmi plaché zviera. Nedokáže si pred človekom brániť hniezdo, len sa z diaľky bezradne prizerá. "V tomto prípade to mali páchatelia o to ľahšie, že si pár orlov postavil hniezdo nezvyčajne nízko, asi 20 metrov nad zemou," naznačil predseda ochranárskej organizácie Jozef Chavko. Tiež nie je bežné, aby orol mal tri mladé. Svedčí to o tom, že sa mu v prostredí pri rieke Morave darilo.

 

Kráľovské orlíčatá napokon môžu skončiť na hrade. Nie však ako páni, ale ako atrakcia. "Tieto orly majú veľmi pekné sfarbenie, často sa objavujú na rôznych akciách na zámkoch a hradoch. Akoby cirkusové opice. Nechajú ich vyhladovieť a potom ľuďom predvádzajú, ako nalietavajú za kúskom potravy," uviedol Chavko.

 

Drvivá väčšina pytliackych činov zostáva podľa neho neobjasnená. Spomenul si však na nedávny prípad, keď ochranári vrátili mláďatá samici sokola. "Bolo na nej vidieť, že je bez seba. Najskôr len lietala okolo hniezda, potom si doň sadla a zostala v ňom celé hodiny." Vtedy sa však pytliaka podarilo zastihnúť pri čine.

 

Na čiernom trhu sa mláďa orla kráľovského bude predávať asi za šesť- až sedemtisíc eur. Jeho spoločenská hodnota je približne dvetisíc eur. Tomu, kto pytliakov zazrel alebo by vedel pomôcť s ich dolapením, ponúkajú ochranári odmenu tisíc eur.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

....

(Anonym, 20. 1. 2017 18:01)

ano suhlasim so strankou ale take ako zraloky tu nemas a to su teda dobre svine!!!

Chrániť -áno?

(miro, 4. 10. 2012 7:05)

Ano, je to pravda, že príroda sa stále drancuje. Myslím, že pochopíme to až vtedy, keď sa nás to bude bezprostredne týkať, t.z. bude napr. nedostatok vody, iných prírodných surovín, drevo, fosílne palivo, ropa, plyn....Koľko mladých ľudí sa dnes zaujíma o prírodu, flóru, faunu??? Počítače to áno, je to všetko zcestné a proti Bohu a prírode.
Od tedy ako sa človek vyčlenil z ekologického reťazca podieľa sa na svojej záhube.

BIO

(BIO, 19. 2. 2012 20:36)

Rúbanie lesov je nevratný proces. Je to najvážnejší zásah do lesného prostredia. Prirodzený les sa nedá ničím nahradiť. Napriek uvedenému sa v ťažbe pokračuje a stále sa zvyšuje. Pri súčastnom tempe spolu zo zamorením ovzdušia môžu lesy úplne zmiznúť z povrchu Zeme už za 50 až 90 rokov. Stav prinajmenej alarmujúci. Stromy, ktoré rastú stovky rokov sa ako papier použijú za 3 dni. Nepriateľmi lesov je ďalej odpadové hospodárstvo - ročne v Európe vyhodíme 5 t na obyvateľa, to má za následok ubudnutie 2000 - 3000 ha lesa!!! Prosím vás v mene Božiom, vezmite si to k srdcu a vyvráťte niektore tvrdenia, šetrite papierom, vodou, elektrinou, teda všetkého z mierou!!! Prosím!!!