Choď na obsah Choď na menu
 


o našich úžasných trpasličich králikoch - potrebné veci

7. 10. 2010

 

Zajačiky sú krásne stvorenia. Majú dve špicaté ušká a taký roztomilý ňufáčik.  A tie očká sú jak dve trblietavé diamanty. Sú to mierumilovne stvorenia a dajú sa kúpiť skoro v každom obchode so zvieratami a ich potrebami. 

 

Čo treba kúpiť zajačikovi pred príchodom domov :

Zajačik musí mať samozrejme klietku. Musí byť dlhá a veľká. Zajačik nemôže mať úzku klietku, pretože to je preňho neprirodzené, a cíti sa v tom hrozne.

 

  Môžu byť aj takéto klietky    

   
Králikáreň

Klietka - Ak chováte králika v dome alebo v byte, tak by králik mal mať drôtenú klietku s umelohmotným vysúvacím dnom. Takáto klietka by mala mať rozmery na dĺžku okolo 1 metra, na šírku 0,5 metra. Plastové dno by malo mať výšku aspoň 15 centimetrov, lebo králik veľmi často a rád vyhrabáva na okraje klietky podstielku.

                                                                                                                            
Iné potreby konkrétne - 
Treba mu kúpiť aj hobliny, piliny, seno, alebo koberček  (podľa mňa je koberček najlepší ale v tom prípade bude musieť váš miláčik chodiť na záchod ktorý sa dá skoro všade kúpiť ) (ale neodporúčajú sa piliny lebo sú prašivé a dostávajú sa mu do srsti ) . Samozrejme aj kŕmitka. Najlepšie sú keramické pretože zajačik má veľkú obľubu prevracať kŕmitka, a keď prevráti kŕmitko tak treba často meniť piliny alebo hobliny. Na vodu je najvhodnejšie kúpiť napájadlo pretože sa tam nedostanú hocijaké špiny ktoré sa nachádzajú v klietke. Treba mu tam dať aj hračky na hranie. Ale keď sa s ním budete často hrať tak mu netreba. Ale potrebuje mať zábavu.

Zajačika sa nemusíte báť. Je to dobrý priateľ.

 

Zajačika nedávajte na balkón iba keď je hrozne teplo, (a musíte zabezpečiť  aby  na neho nesvietilo veľmi slnko pretože mu to nerobí dobre) inač môže ochorieť a na to aj zomrieť. Samozrejme môžete mu aj kúpiť vodítko. Nájdete ho v obchode so zvieratkami. To mu nasadíte a môžete s ním ísť von na prechádzku (na nejakú lúku alebo na mäkkú trávu aby sa mohol napásť). Treba uistiť či je vodítko pevne zatiahnuté, aby cez to nemohol utiecť, ale zase aj aby ho to netlačilo. S vlastnej skúsenosti viem že keď vám zajačik utečie je ho ťažko chytiť. Zajačiky sú veľmi rýchle a vedia poriadne skákať.  TREBA DÁVAŤ POZOR  ! 

 

 Králikáreň - 

by mala byť vyrobená z dosiek. Na vrchu by mala byť aj strieška  aby králikovi nepršalo dnu. Králikáreň

 

 

 

 

 

 

 

 Ako ja napríklad táto tu :
 

 

 
Miska na krmivo -
na krmivo je najvhodnejšia keramická miska  keramická miska lebo ju králik nemôže prevaliť.


 

Nap
ájačka na vodu - odporúča sa lebo sa tam nedostavajú rôzne špiny (piliny, hobliny, výkaly, moč, potrava a iné. ) .

Podstielka - Ako podstielka sa používajú hobliny, seno, piliny ( neodporúča sa lebo sa práši a králik sa jej môže nadýchať a dostáva sa mu do srsti ) alebo ešte sa používa slama.

Domček - slúži ako úkryt alebo na spanie (nie je nevyhnutný, ale mal by byť v klietke pretože slúži na spanie a úkryt ako som písala a králik bude šťastnejší s ním .

 

Vodidlo na prechádzky - ak chcete so svojim králikom chodiť vonku tak treba vodidlo inač by vám ušiel aj keby ste s ním mali neviem aký vzťah.

 

WC pre králika - králika môžete naučiť chodiť na králičie WC ktoré kúpite v chov-produkte alebo v iných obchodoch so zvieratami a ich potrebami.

WC

Prepravka - slúži na prenos králika na iné miesto ( k veterinárovi, alebo na iné miesta ale to už podľa vás :) ..) Existujú aj prenosné tašky, ktoré sú veľmi dobre.

A iné.

Kefka na česanie - králika treba česať ale len dlhosrsté a krátko srsté by ste mohli tiež ale stačí len 1 krát do týždňa ale nič sa nestane keď nebudete česať krátkosrsté ale DLHOSRSTÉ MUSÍTE ČESAŤ KAŽDÝ DEŇ !

Takto nejak vyzerá kefka na česanie.

Jasličky na seno - na seno, ktoré králik potrebuje sú najlepšie jasličky na seno lebo sa na a do sena nedostanú hocijaké špiny, vykali ....a pre králika je to praktické .

A ešte potrava !!! viac sa dočítate v príspevku : potrava .

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.