Choď na obsah Choď na menu
 


Ako získať dôveru

9. 10. 2010
Ako dlho trvá skrotenie králika, to závisí predovšetkým od tvojej schopnosti vcítiť  do jeho pocitov. Predtým ako ho privezieš domov, musíš mu pripraviť klietku a keď ho do nej vložíš, musíš ho nechať samého, aby získal dôveru k svojmu novému príbytku. Teraz sem dám pár rád ako získaš dôveru trpasličieho králika. Možno to bude trvať pár dní alebo celé týždne, ale buď trpezliví!!!

1. Prebudenie zvedavosti
Najprv musíš trpasličieho králika nechať na teba privyknúť. Ku klietke sa približuj pomaly. Keď k nej dôjdeš dovoľ králikovi, aby ti oňuchal ruku a prihováraj sa mu. Králik ťa spozná podľa pachu, hlasu a podľa tvojej postavy. Keď príde trpaslík sám od seba k otvoreným dvierkam prvá časť je prekonaná.

2.Podávanie pochúťky
Naplň kŕmidlo a napájadlo, ale nesmieš sa králika dotýkať. Potom mu ponúkni cez mriežku lahôdky ako púpavu, mrkvu a počkaj kým si ju králik sám vezme. Vtedy zistí, že z tvojej ruky prichádzajú iba dobré veci.

3.Vylákanie z klietky
Teraz by mal králik opustiť klietku. Musíš to spraviť pomocou jeho pochúťky z tvojej ruky. Keď sám vyjde z klietky, skús ho pohladkať. Keď sa ti dá pohladkať, ďalšia prekážka je za tebou. Králika hladkaj iba spredu, aby videl čo mu chceš spraviť.

4. Prvý výbeh
Keď je králik natoľko krotký, že sa dá kedykoľvek zobrať na ruky alebo hladkať, môžeš ho nechať voľne pobiehať po byte alebo dome. Môžeš mu spraviť prostredie s domčekmi, škatuľami,... Môžeš sa tomu prizerať a králika sledovať, ale aby ti neušiel z dohľadu, lebo králik rád rôzne veci ohlodáva.

5.Spečatené priateľstvo
Ak má králik výbeh dobre preskúmaný a dobre ho pozná, môžeš mu do jeho výbehu pridávať rôzne hračky, aby si ho zamestnal. Králik bude mať v tebe veľkú dôveru a rád bude v tvojej blízkosti.

6.Kondičný tréning
Na začiatku bol králik bojazlivý, ale teraz je s tebou najlepší kamarát. Rád sa s tebou hrá a môžeš mu spraviť malý kondičný tréning. Napríklad preskakovanie kruhu. Kruh musíš držať nízko, ale potom mu ho môžeš pomaly dvíhať vyššie. Lákadlom je dobrá pochúťka, na ktorú ho vždy nalákaš.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your zachranme-zvierata.estranky.sk

(Latonyaempow, 27. 3. 2018 14:46)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any antibot protection.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"