Choď na obsah Choď na menu
 


Ako naučiť králika chodiť na toaletu

9. 10. 2010

Ako naučiť králika chodiť na toaletu 

1. Králik pozná svoje výkaly Ak sa králik vymočí, zoberieme to kde potrebujeme aby sa králik naučil chodiť na toaletu a necháme ho oňuchať svoje výkaly.  

Obrázok

 

2. Králik si zapamätá veci, ktoré sa opakujú Králik je schopný, zapamätať niektoré veci a počítať s nimi. Pri stálych zmenách si to zapamätať nedokáže. Preto je nutné ustanoviť túto vec iba raz a už to viac nemeniť.

 

3. Králik sa teší pochvale. Toto môžeme využiť tak, že sa snažíme králika za všetko čo spravil dobre pochváliť. Králik bude potom chodiť na toaletu skôr kvôli pochvale ako aby dostal vynadané. Ak počet napomenutí bude vyšší ako pochvál, králik si potom bude myslieť, že všetko robí zle a môže vám to potom robiť aj naschvál.

 

4. Králik sa teší na odmenu. Toto môžeme v jeho mladosti využiť. Za použitie jeho záchodu ho musíme pochváliť a odmeniť nejakou dobrotou.

 

5.Králik by mal mať oddelené miesto na spanie od toalety Králik nerád spáva vo svojich výkaloch. Ak nebude mať záchod na tom istom mieste kde rád oddychuje alebo spáva, zvýšite jeho čistotnosť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.