Choď na obsah Choď na menu
 


Výbava do klietky

28. 10. 2010

Napájadlo na vodu -  je lepšie než miska, lebo sa menej špiní, a lepšie sa čistí a vták ju nemôže zhodiť, ale napájadlo alebo už miska na vodu musia byť v klietke - je to dôležité lebo papagáj musí mať zdroj potravy.

 

Miska na zrniečka -  Je to asi skoro najdôležitejšia vec v klietke. Do misky dávame zrniečka ktoré zakúpime v obchode .... ale vták ju musí mať vždy k dispozícií  .

    http://nd.blog.cz/e/ekorela.blog.cz/obrazky/28646301.jpg  

Miska na piesok (GRIT) - je pre papagáje veľmi dôležitý, lebo im pomáha v trávení potravy ( dáte piesok (grit) do misky alebo kŕmitka a váš papagáj si to dá vtedy, keď bude potrebovať ) .

        

Paličky -  je to nevyhnutné aby to mal papagáj v klietke, pretože on si o drevené paličky brúsy zobák a pazúr,e ale paličky musíte meniť každé 2 mesiace (najmenej) . Papagáj musí mať v klietke drevené paličky. Mohol by mať ešte navyše aj umelé - ale nemusí .

   

 

Veci na okusovanie -  sú to napríklad tyčinky, paličky, klasy... Je to dobré, lebo si o to môžu aj brúsiť zobáky ale i to aj dobré zábavy a ich to aj dobré zamestná . A sépiová kosť - tu by mal mať papagáj stále k dispozícií, lebo obsahuje minerálne látky, a je to výborné na obrusovanie zobáka.

       

Spodok klietky - na spodok sú najlepšie noviny, ale len čiernobiele lebo iné farebné výtlačky môžu byť jedovaté, takže radšej noviny ( treba ich meniť najmenej 2-3- krát týždenne alebo podľa toho, aký mi špinavý spodok.

      

Hračky -  hry sú pre korely veľmi dôležité aby ich život nebol nudný, a nezabudnite že korele treba spestriť život pamlskami (ale nie každý deň ) a ešte im spestrite život hlavne hraním s Vámi.

   

 

        

     

Ale môžete mu dať aj vlastne vyrobené čo sú napr. tieto :

http://nd.blog.cz/e/ekorela.blog.cz/obrazky/28643700.jpg            http://nd.blog.cz/e/ekorela.blog.cz/obrazky/28643610.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Korela

(Agent 007, 11. 7. 2011 7:01)

Korele môžem dať aj veľké hračky ???

Re: Korela

(ria37:'&):/!!, 8. 7. 2017 13:56)

Radšej nie korela by si mohla ublížiť.Kupuj len hračky určené lenpre ňu.

korela

(sára paťa, 26. 3. 2012 12:49)

Korela chocholatá je zlatý vták a očká má ako perličky ak si kúpite korelu,budete mať svojho prítulného miláčika.Ale korela sa nenaučí rozprávať ako žako.

Administrátorka

(Administrátorka, 11. 7. 2011 9:51)

Samozrejme. Ale nesmie byť klietka zatrepaná rôznymi hračkami. Aby si mohla korela roztiahnuť aj krídla. Ale môže mať aj veľké hračky.