Choď na obsah Choď na menu
 


Ochočovanie korely

5. 10. 2010

Ahojte ja som Viktor !

Ako vám bude korela chochlatá  dôverovať :

 

Keď už máte doma korelu, tak ju prvé 2 týždne nechajte napokoji, aby si zvykla na nové prostredie,  klietku a ešte aj na nových ľudí . Jej dôveru si nezískate tým že ju celá rodina obkolesí a bude ju obdivovať a pripadne od nej chcieť aby predviedla nejaké kúsky . A keď sa k nemu chcete priblížiť tak ho najskôr dopredu upozornite. A tak sa k nemu potichúčky prihovárajte a môžete ešte potichu zapískať, vtedy sa vás korela nezľakne a začne vám rýchlejšie dôverovať.

 

Pri manipulovaní rukou v klietke buďte opatrný a robte to len v nutných prípadoch čo sú napr. dať mu papať, piť, vymeniť noviny a pod.... Najmä mladší papagáj príde skôr k prednej časti klietky a vtedy sa mu jemne a láskavo prihovorte a cez mreže alebo dvierka mu podajte maškrtu, ktorú má veľmi rád. Váš miláčik ( korela ) vám čoskoro dovolí aby ste ho poškrabkali, a postupne vám sadne na ruku. A keď to bude robiť pravidelne a rád, tak ho môžete vybrať z klietky vonku na ruke, a chviľku ho tak nosiť. Väčšinou to majú korely veľmi radi.

 

Keď ste si domov doniesli nesmelú korelu ktorá sa vás stále bojí a stiahne sa do kúta klietky alebo až začne pišťať keď sa priblížite k jeho klietke tak sa budete musieť vyzbrojiť dávkou trpezlivosti. Ale aj takýto vták sa môže ochočiť len inou metódou ktorú vám dávam tu :

Keď mu dávate potravu ktorá je pre neho maškrtou, použite ju len ako návnadu . Spočiatku ju len zastrčte medzi mreže, neskôr mu ju podávajte z ruky.  Zachovajte si tento zvyk a aj neskôr maškrty podávajte len z ruky. Váš malý priateľ k vám príde vždy s radosťou. Tento prostriedok sa vám neskôr veľmi zíde. Vždy keď skončí s voľným lietaním, budete ho môcť na ruke odniesť späť do klietky. Keď sa korely chochlaté navzájom škrabkajú, je to prejav nežnosti a spolu s partnerským vzťahom aj dôkaz ich spoločenského správania. Vták, ktorý je chovaný samostatne , tak isto potrebuje partnera. Túto úlohu musíte prevziať vy, dokonca aj vtedy, keď vám vták ešte úplne nedôveruje. Väčšinou je rád, keď ho škrabkáte na chochole a líčkach dlhšou tenkou paličkou prestrčenou cez mreže. U skrotených vtákov použite namiesto paličky prst a uvidíte, že sa váš miláčik týchto dotykov nikdy nenabaží .

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dakujem

(Elia, 25. 7. 2016 14:07)

dakujem ti budem sa drzat tvojimi radami

hnjvnfjn

(nati, 20. 12. 2013 17:43)

hfbhfnnnndhhhdbhbhvbfhbhb