Choď na obsah Choď na menu
 


Čo kúpiť pred kúpov fretky ?

25. 10. 2010

Čo všetko si treba pripraviť pred kúpou fretky ?

 

 

 

Pred tým ako si prinesiete fretku domov je treba zaobstarať pár vecí..ktoré sú nutné.. ako napríklad :

 

-1) asi snád jednou z najdôležitejších vecí je miesto kde bude fretka bývať - teda voliéra,,

 

sú dve možnosti  : po domácky vyrobená voliéra zo skrine a pod

 

a druhá možnosť je voliéru kúpiť..vzhľadom na to že fretka je energické zvieratko a ked nemá možnosť behať hľadá si inú možnosť zábavy a vy sa  s ňou práve nemôžete hrať je dobré aby mala hračky a dosť priestoru vo voliére na hranie.. preto doporučujem za najmenší možný rozmer voliéru o veľkosti 100x70x80 ..

 

-2) kŕmenie.. : ja kŕmim zásadne iba Acanou kitten..a mám s ňou výborné skúsenosti..

 

ale tiež je dobré a priamo na to určené granule  priamo pre fretky..ale tie mojim herečkám moc nešmakujú

 

-3) záchodík   sú dva tipy záchodíkov.. a to rohový-trojuholníkový..ten je vhodný skôr pre samičky lebo je menší.. a potom je  druhý tip a ten je štvorcový má vyššie steny a je tam väčší priestor  pre štelovanie teda pre samčekov s veľkými prdelkami

 

-4) zverlit do záchodíka a lopatka.. = je to dôležitá vec.. zverlit sa dáva ako podstielka do záchodíka.. hrudkuje a vytvára s moču také guličky ktoré sa potom jednoducho odstránia pomocou lopatky..  POZOR ZVERLIT SA NEDAVA AKO PODSTIELKA DO CELEJ KLIETKY..  A HLAVNE NEPOUZIVAJTE PILINY SU SKODLIVE PRE DYCHACIE USTOJENSTVO.. FRETKY NEPOTREBUJU PODSTIELKU popr nejaké deky handry a pod.. ale nie s froté.. !!

 

-5) postrojček - pokiaľ chcete chodiť s fretkou na prechádzky je treba si zaobstarať postrojček.. v žiadnom prípade neskúšajte fretku púšťať na voľno.. ked zavetrí nejaký pach už jej niet..http://fretka.kom.cz/main/pic/webfoto/potreby/postroj01b.jpg == takýto tvar je najvhodnejší..

 

-6) hamak = fretky prespia väčšinu dňa a pokiaľ majú možnosť hľadajú miesto kde sa cítia bezpečne.. na zemi sa necítia bezpečne lebo vo voľnej prírode tak na nich striehnu dravce...preto sa dáva závesné lôžko teda HAMAK .. fretkám sa páči a radi v ňom spávajú,,

 

-7) no a nakoniec sú tu hračky.. niektoré fretky sú priam maniačky na hračky.. stále ich prenášajú a hrajú sa s nimi.. potom ich zase odkladajú , trhajú a pod.. napr ako naša Lesi..
iné fretky o hračky nejavia žiaden záujem.. ako napr Kamilka           najlepšia hračka pre fretku je tá čo vydáva nejaký zvuk.. ved to je  sranda no nie ? ja som im pokupovala kopu hračiek a všetky poničili.. u nás sú úspešné napr gumené pískajúce alebo chlpaté mäkké čo môžu trhať a ľahko sa prenášajú a pchajú na nedostupné miesta,, avšak ked fretka nemá žiadne hračky nájde si nejaké sama.. napríklad fretkám sa páčia veci čo šuštia a preto sa radi hrajú so sáčkami ,fľašami plnými vody vreckovkami s toaletnými papiermi ponožkami a pod..

 

Dúfam že som na nič nezabudla.. a pomôže vám to ;)

http://farm1.static.flickr.com/65/188982576_dc42655a0b.jpg?v=0

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.