Choď na obsah Choď na menu
 


Moje zvieratká

30. 9. 2010

 Tak toto su moje andulky : Kiko a Richy 

Kiko
 
Obrázok Tak toto je môj prvý miláčik menom Kiko.  Kúpila som ho v meste. Ako jediný mi padol do oka. Bol hrozne krásny a mal veľmi pekne zbarvené perie. Zdal sa mi veľmi kľudný a tak som si myslela že on bude ten pravý :). Keď som ho zobrala domov a dala do klietky, najprv bol vystrašený ako každá andulka. No postupne som si ho začala ochočovať. Teraz mi pokojne skoči na ruku mimo klietky, papá mi s nej, vôbec neďobe ani do cudzích ľudí. Je priateľsky a dokonca sa mi dal aj pohladkať a miloval keď som ho škrabkala na hlavičke (dokým sme nekúpili Richyho). Miluje zelené s mrkvy, piškótu, vaječnú zmes, ale jeho obľúbená pochúťka je senegalské  proso. Teraz má okolo 2 rokov ale stále je zdravý ako rybička :D
 
Obrázok Richy
Toto je Richy, moja druhá andulka. Kúpila som ho v meste. Bola to jediná žltá andulka a tak mi medzi inými andulkami blikala do očí. Zdal sa mi veľmi hravý a tak som si ho kúpila. Keď som prišla domov a dala ho do klietky ku Kikovi, tak bol najprv vystrašený. Ale postupňe sa s Kikom začal kamarátiť. Zo začiatku sa bil spolu s Kikom o teritórium ale postupne  to prešlo a teraz sú veľký kamaráti :). Richy sa nedá ochočiť, je veľmi bojazlivý ale mimo klietky mi skočí na ruku a nechá sa trošku aj hladkať (odkukal to od Kika), ale inač je to bojko :). Miluje zelené s mrkvy, piškótu, senegalské proso, rohlík a tak isto aj vaječnú zmes (s toho vyjedá iba vajíčko :) ) Teraz ma 1 rok. Richyho sme kúpili vlastne ako samičku  a dala som jej meno Korina. Ale s Kikom sa vôbec nepárili a to nám bolo čudné, a nakoniec sme zistili že je to samček (ozobie sa mu začalo sfarbovať do modra) a dali sme mu meno Richy :).

Toto je môj škrečok Koky 


Obrázok Tochto krásavca som tiež kúpila v meste v tom istom obchode ako andulky. Keďže toto nieje môj prvý škrečok, vedela som čo mám robiť. No...vlastne som nerobila nič iba čakala kým sa udomácni,  potom som si ho začala vyberať na dlhé túry po byte. Par krát mi ušiel dokonca mi až zomrel, ale všetko dopadlo dobre a vždicky som ho našla. Je veľmi šikovný a dokonca aj múdry. Miluje piškótku, púpavové listy, mrkvičku, kukuricu, jablko proste všetko čo je jedlé :).  Miluje keď ho naháňam :D. Sice mojím rodičom lezie hrozne na nervy, ale ja ho mám rada a tak to aj ostane nech sa deje čo sa deje :). Teraz má 1 rok aj 3 mesiace.
:)


Tak to je všetko čo mám :). Samozrejme som mala omnoho viac zvierat, ale tie tú nebudem písať (králika, mačku, psa, myš...) 

 

 

Upozorňujem vás, že tieto fotky sú staré !

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Poradna

(dada, 20. 12. 2012 22:19)

ak chcete poradit ohladom vasich domacich zvieratiek ci uz su chore, potrebujete poradit nieco ohladom cvikov pre psiky alebo potrebujete jednoducho poradit piste na miladageregova33@gmail.com alebo na milada.geregova@azet.com

skrecok.. to radsej nie :)

(peto166, 28. 12. 2011 9:09)

andulky su krasne.. :) no skrecky ja nemozem ani citit.. takze ten sa mi nepaci.. :D kedysi som mal morca (moje zatial naj zvieratko(R.I.P)) teraz chovam skor terarijne druhy, skorpiony a chameleony..a este rozmyslam na chovom Burundukov páskovaných :D to su tiez krasne zvieratka.. hadam sa mi to podari.. ;)

monika

(admin., 20. 9. 2011 15:24)

Ďakujem ti. Ale určite aj ty budeš mať raz zvieratá len to netreba hneď vzdať :D.

aaaaa

(Mončáááá, 19. 9. 2011 18:01)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :D to sú tie najkrajšie zvieratká na svete :). Bohužiaľ ja zvieratá mať nemôžem a tak ti hrozne závidím. :( :)