Choď na obsah Choď na menu
 


Kde sa dá kúpiť činčila ?

18. 12. 2010

ObrazekKúpiť činčilu vieme u chovateľa alebo v obchode so zvieratami (chovprodukte).

Chovatelia môžu byť rôzny: chovateľ ktorý vo veľkom predáva a chová činčily a má na to aj vyhradené priestory, chovateľ ktorý chová iba dve možno viac činčíl a chová ich ako domáce miláčiky, predáva len mláďatá, chovateľ kožušinovej zveri.

Tu máte niekoľko rád:

 • Ak sa vám zdá byť cena činčily veľmi vysoká v obchode, vtedy sa môžete dohodnúť na cene s chovateľom.
 • Činčilu kupujte len od chovateľa o ktorom viete že je to dobrý chovateľ a s kúpou a všetkým čo sa jej týka nebudú problémy (ak takého chovateľa nepoznáte, spýtajte sa známych alebo si to zistite napríklad cez internet).
 • Ak idete kupovať činčilu od chovateľa, prezrite si najprv priestory v ktorých činčily chová, až potom sa rozhodnite.
 • Ak kupujete činčilu od chovateľa, prineste si aj prepravku ale krabicu na zviera, a vezmite kúsok pilín z klietky u chovateľa.
 • Obchot so zvieratami:
 • Chovateľ kožušinových zvierat:
 • Chovateľ ktorý chová činčily ako svoj koníček:
 • Činčilu kupujte len v tých obchodoch, o ktorých viete že sú dobré a o zvieratá je dobre postarané. Ak chcete párik, ktorý na svet určite privedie zdravé mláďatá, môžete si ho objednať. Vyjde vás to na zhruba 3000 korún a samotná činčila stojí okolo 1000 korún. Ak by ste chceli napríklad bielu alebo čiernu činčilu, spojte dovolenku s kúpou zvieratka v Česku. V Česku sa činčilám venujú viac a majú aj rôzne farebné varianty ako na Slovensku. Chovateľ kožušinových zvierat nie je až tak bežná záležitosť. Ak by ste však predsa len na nejakého narazili, majte na vedomí že s ním bude trocu zložitejšie dohodnúť sa na samici. Určite vám nepredá najkrajšiu samičku. Možno vám dá aj zopár rád pri chove a mlďatá už zrejme budú privyknuté na ruku. Chovateľ môže chovať naraz veľké množstvo činčíl. Tu je to niečo podobné ako u chovateľa kožušinovej zveri, ale iste si tak nepotrpí na farbe činčily a stavbe jej tela. Chovateľ však môže chovať jeden- dva páriky a mláďata predávať vo svojom byte. Vtedy vám chovateľ iste dá mnoho užitočných rád, ktoré neskôr iste budete potrebovať.

  Či už kupujete činčilu od chovateľa alebo z obchodu, spýtajte sa akou potravou ju kŕmili, ktorý piesok na kúpanie je pre ňu vhodnejší, ako sa o ňu starali. Ak chcete prejsť na vlastný spôsob opatery, dajte činčile čas. Postupne meňte potravu alebo spôsob zaobchádzania.

   

  Komentáre

  Pridať komentár

  Prehľad komentárov

  Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.