Choď na obsah Choď na menu
 


Určenie pohlavia

6. 4. 2011

Určenie pohlavia u andulky je niekedy ťažké a  môže sa vám to dosť mýliť. Napr. ja mám andulku (samičku) a myslela som si že je to samček a mala som pravdu (čítať nižšie). Jednoducho podľa ozobia.                     

Obrázok Samček:  Dospelý samček má modré ozobie. Môže sa stať že sa samček preorientuje na iné pohlavie ale to len málokedy. A tiež sa dospelému samčekovi môžu objaviť hnedé škvrny ktoré by mali časom zmiznúť. Ale to sa stáva tiež len málokedy. Ale samčeka rozpoznáte hlavne podľa modrého ozobia. Väčšina obchodov so zvieratami vám dá andulku s rúžovým ozobením s vedomím, že je to  samička. POZOR!! JE TO SAMČEK!! Samček keď je mladý má ozobie rúžové a počasom sa mu mení na modré (keď dospieva) !! 

 

 


Obrázok

Samička:  Dospelá samička má hnedé ozobie až béžové, prípadne bledomodré s bielymi  okrajmi okolo nozdier. Ozobie sa zvykne meniť v období párenia a hniezdenia. Buď úplne stmavne do hneda, inokedy úplne vybledne, niekedy aj úplne do biela. Záleží to od konkrétneho jedinca.  Mladé samičky zvyknú mať ozobie ružové alebo fialové s bielymi okrajmi okolo nozdier. Vo veku približne troch až štyroch mesiacov sa ozobie samičky začína zafarbovať do béžova.                

 

 

 

Mne sa tiež stalo že som si zo zverimexu kúpila andulku s vedomím že je to samička.  Išla som na stránku andulka.sk a tam písali že samček keď je mladý má ozobie rúžové. S toho som usúdila že mám nakoniec doma dvoch samčekov. Väčšinou sa dvaja samčekovia bijú o teritórium ale moji ani veľmi nie. Čistia sa navzájom dokonca sa aj muchlujú. Sú to najlepší kamaráti 

 

  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.