Choď na obsah Choď na menu
 


Klietka pre andulku

6. 4. 2011

Klietka pre andulku by mala byť dostatočne veľká, z rozmermi napr. 60X44X30 cm. Môže byť aj väčšia veď čím väčšia tým je lepšia. Samozrejme andulka si potrebuje pretiahnuť krídelká, a keď máte 2 andulky tak tým treba väčšiu klietku. Ale to neznamená že keď máte 1 andulku tak jej kúpite malú klietku.  Andulka sa potrebuje hýbať a skákať a malá klietka  jej to neumožňuje. Tak isto treba andulku pustiť aby si mohla polietať aj vo väčšom priestore (to sa dočítať v rubrike Prvý let ). Veľa chovateľov anduliek im kúpia voliéru, naplnenú veľa preliezačkami, drievkami a hračkami. Ale keď máte veľa anduliek tak hračky ani veľmi netreba, ale podlo by mať apoň zvonček (ale viac keď ich máte veľa).  Pre andulku kupujte len klietku v žiadnom prípade nie akvárium!!! To ani náhodou.

mensia voliera

Ak chcete, aby váš párik anduliek vychoval mláďatá, musíte splniť niektoré podmienky. Párik pri hniezdení potrebuje predovšetkým dostatočne veľkú klietku, najvhodnejšia je menšia voliéra, na ktorú je možné pripevniť hniezdiacu búdku.
 

Je možné nechať andulky hniezdiť aj vo väčšej klietke. Ak sa v nej vaše andulky cítia dobre a rozhodnú sa priviesť na svet mláďatká, postačí aj ona. Bolo by ale vhodné, namontovať do niektorého z jej otvorov búdku a to tým spôsobom, aby neprekážala a aby ste sa do jej vnútra dostali bez ťažkostí vy a hlavne vaše andulky. 

 

 

 

 

Klietka musí byť zariadená pestro. Samozrejme nesmiu chýbať drievka (ktoré pred podávaním poriadne umyjete - vyšucháte pod horúcou vodou), hračky ako je zrkadielko so zvončekom, gulička s rolničkou,  keď máte 1 andulku tak môže bodnúť aj umelý papagáj, hojdačka, rebrík...

   

Obrazek Obrazek

Obrazek 

Obrázek “http://www.sendy.cz/images/22254.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.